PŘELOMOVÁ BITVA

Na neděli 27. prosince byl naplánován třetí ročník indoor streetbalové akce pořádané Rumoborci, zvané Severská bitva. Letošní ročník přilákal celkem 15 týmů, ze kterých vzešel vítěz Bitvy a noví vládci individuálních soutěží. Hlavním tahákem kromě sportování byla především sbírka pro malého Davídka, pro kterého se letos vybíralo už potřetí. Jako cíl byla letos vyhlášena pětimístná částka. S pomocí všech hráčů, přispěním kluků se sdružení Pozitivní směr se dokázalo vybrat 10.411,- Kč. Tento hlavní cíl bitvy byl tedy splněn.

Na sportovním poli se odehrálo spoustu pěkných klání, která byla napínavá a plná úchvatných akcí. Všech patnáct týmů se utkalo ve 4 skupinách. Vítěz postoupil přímo do čtvrtfinále, týmy na druhém a třetím místě sehráli ještě o zápas víc. V individuálních soutěžích skončila éra Válečníka Šimona Ježka, který letos chyběl. Na smečařském trůnu ho nahradil Martin z Vojtova mužstva. Novým králem trojkařů se stal ústecký David Pokorný z týmu Schnitzelburger.

Čtvrtfinále si zajistili i obhájci prventsví Grit & Grind, kteří prošli přes Dej koš až do finále. Ve finále se střetla ústecká parta Uzený a Grit & Grind, kterým se jako prvním v historii Severské bitvy podařilo obhájit prvenství. V souboji o třetí místo se nakonec radovali kluci z týmu Dej koš.

Obrovské poděkování patří všem, kteří se podíleli celkové vybrané částce. Dále děkujeme všem partnerům a sponzorům, díky kterým jsme mohli Severskou bitvu opět uspořádat.

Rumoborci a Streetball mania se těší opět za rok na Severské bitvě 2016.