Vybroušenej streetball

Severská bitva 2014 proběhla opět mezi prosincovými svátky a to v sobotu 27.12.2014. Start byl pro „cizoměšťáky“ přísný, už v 9:00 končila registrace a první utkání začala o půl hodinky později. Vše se opět odehrálo ve sportovní hale na Stříbrníkách, kde mají svou domácí halu muži ze Skřivánku a ženy ze SLUNETy.Letos byl turnaj co do počtu družstev bohatší a to hned o dvě. Celkem Severská bitva viděla 17 týmů, tedy přes 70 aktérů nejen z Ústeckého regionu. Účast cizoměšťáků nás těší, jelikož se podvědomí Severské bitvy šíří dál a nakonec trofej pro KRÁLE Severské bitvy odjela z ÚstíNa druhý ročník zavítalo několik známých tváří, ale také nová družstva, která zamířila hodně vysoko. Velký počet týmů znamenal také velkou kvalitu a to jak v podání zvučných streetbalových týmů, které brázdí letní turnaje včetně těch, které pořádá Česká streetballová federace. Na kurtech se utkali jak amatérští nadšenci, tak prvoligoví baskeťáci, prostě všichni, kteří chtěli po salátu protáhnout svá těla.

Turnaj byl rozlosován do 4 skupin po 4 a jednou po 5 týmech. Po ukončení základních skupin, první týmy postoupily do čtvrtfinále a týmy na druhých a třetích místech svedly boj o postup ještě v osmifinálovém kole. Dále se pak hrálo již o medaile v semifinále a nechyběl boj o bronz a velké finále.

Kromě sportovního záměru i letos se Rumoborci vytasili s dobrým skutkem ve spolupráci s Oblastní charitou v Ústí nad Labem a se skupinou Pozitivní směr. Opět byla na místě kasička, do které mohl kdokoli přispět libovolným finančním obnosem na konto malého Davídka. V loňském roce se na Davídka vybralo přes 5.700,-, které byly použity na nákup kompenzačních pomůcek. Letos opět za přispění všech se dokázala tato částka překonat a celkem jsme společnými silami pro malého Davídka vybrali 8.026,- Kč. Letos vybrané prostředky pomůžou Davídkovi s výukovým programem. Všem mnohokrát DĚKUJEME za pomoc a za přispění.

Opět nechyběl také přehled individuálních dovedností a to THREE POINT SHOOTOUT a očekávaný SLAM DUNK CONTEST. Účastnicky bohatší trojkařská soutěž viděla zrození nového krále nebo spíše nové KRÁLOVNY SEVERSKÉ BITVY, kterou se stala Aneta z týmu Grit & Grind. Aneta se stala také vůbec první ženou Severské bitvy:). Smečařská soutěž měla tři účastníky, obhájce koruny Šímu a proti němu stáli dva vyzyvatelé, ústecký Alex Boubi a Vojta Česnok. Po dvoukolovém klání, přehledu několika atraktivních smečí i komediálních vystoupení krále zábavy Alexe nakonec korunu krále Severské bitvy obhájil Šíma z celku No a Co.

Mezi hráči nechyběla ústecká persona, srdcař ústeckého basketbalu Jan PEDRO Šedivý z týmu Nefiltrovaní, který byl opět vyhlášen NEJVÁŽENĚJŠÍM HRÁČEM Severské bitvy.

Semifinálové bitvy proti sobě svedly týmy Dej koš (který tvořili hlavně loňští vítězové Litvínovští sršni) a No a Co a na druhém kurtu si to rozdali Grit & Grind s pořadatelskými Rumoborci. Na finále nestačili jak Rumoborci , tak Dej koš, kteří si to rozdali o bronzové místo. Rumoborecké čtvrté místo získali pořadatelé a bronzový pohár získali Dej koš.

Nevídanou podívanou přinesl finálový střet na turnaji neporažených Grit & Grind v čele se střelkyní Anetou a loňskými stříbrnými No a Co. Dlouho hoši z Litoměřic vedli a chtěli vyhrát a získat titul, ale minutu do konce bylo skóre srovnáno na 10:10 a v poslední vteřině, s klaksonem hráči Grit & Grind strhli vítěznou trojkou výhru na svou stranu. Takže i letos Rumoborci skončili čtvrtí, No a Co smolně opět na titul nedosáhli a titul vyhráli ti, co mají ve svých řadách nejlepšího trojkaře/ku turnaje, tedy Grit & Grind.

Celou akci opět shlédlo několik desítek fanoušků, kteří hnali své koně za vítězstvím, viděli parádní sportovní výkony a podpořili dobrou věc.

Velké poděkování patří vše partnerům a sponzorům za jejich finanční a materiální pomoc při organizaci turnaje. Dále také všem týmům a hráčům za účast i divákům za parádní atmosféru a především za pomoc pro malého Davídka.

Rumoborci a Streetball mania se těší opět za rok na Severské bitvě 2015.

0
Pro Davídka
0
Přihlášených týmů
0
Aktivních hráčů
0
Vypito litrů