První bitva

Mezi svátky 28. prosince 2013 se konal v hale na Stříbrníkách v Ústí nad Labem první indoor streetbalový turnaj a zároveň první ročník akce s patřičným názvem – SEVERSKÁ BITVA. Na akci se přihlásilo celkem 15 týmů včetně pořádajících RUMOBORCŮ. Prvním pozitivem z několika bylo dostavení všech přihlášených týmů, čímž turnaj ani kvalita neutrpěly. Týmy byly nalosovány do 4 skupin po 4, respektive po 3 týmech.

Na turnaji se potkaly hlavně týmy ze severních Čech, ale nechyběli hráči ani z Prahy a jiných koutů. Kvalita byla zaručena především týmy, které se zúčastnily několika prestižních turnajů, ať už v rámci série turnajů pod hlavičkou Streetball mania nebo ČBF 3×3 TOUR. Na turnaji se ukázali nejen kluci, kteří hrají na ulici, ale také baskeťáci, kteří si přišli mezi svátky zasportovat.

Celá akce neměla jen sportovní význam, ale hlavním cílem byla pomoc, za podpory Oblastní charity v Ústí nad Labem, malému Davídkovi. V průběhu celé akce se vybíraly „finanční příspěvky“ do připravené kasičky. Pořádající tým Rumoborců ukázal tak další stránku, ve které se chtějí angažovat, charita a pomoc potřebným. Za celou dobu konání akce se vybralo 5.734,- Kč, což splnilo očekávání, a všem co přispěli patří VELKÉ PODĚKOVÁNÍ!!!

Vítězové jednotlivých skupin měli jistý postup po čtvrtfinále, týmy z druhých a třetích míst se potkaly ještě v osmifinálovém kole. Postup si zajistili litoměřičtí No a co?!, ústečtí Nefiltrovaní, Power streetball team A a Litvínovští sršni + 1. Čtvrfinálové boje opět ukázaly rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Rumoborci nočním Harcovským turnajem své čtvrfinálové prokletí zlomili a ve stejném trendu pokračovali také na své Severské bitvě. Dvojice v semifinále utvořili Litvínovští sršni +1 a Rumoborci a druhou dvojičku utvořili Nefiltrovaní a No a co?!. Následovaly už jen boje o medaile. O bronz si zahráli hráči ústeckého Skřivánku Rumoborci a Nefiltrovaní, kteří zaslouženě pozvedli nad hlavu trofej pro 3. tým Severské bitvy. Finále utvořily týmy a hráči, kteří spojili svou basketbalovou kariéru i s Ústím nad Labem. Litoměřičtí No a co?! vyzvali Litvínovské sršně +1. Po parádní finálové show se z vítězství v prvním ročníku Severské bitvy radovali Sršni, kteří ubodali No a co?!

Kromě týmových výkonů byly k vidění i individuální soutěže – THREE POINT SHOOTOUT a SLAM DUNK CONTEST. Trojkařským králem Severské bitvy pro rok 2013 se stal Sršeň Jovan Dobrečevič. V neskutečném smečařském finále se střetli prvoligoví spoluhráči z Litoměřic – Saša Novák a Šimon Ježek. Oba předvedli několik akcí, které zvedaly diváky z tribuny. Smečařskou soutěž si podmanil druhý jmenovaný Šíma a i on se stal králem Severské bitvy. Kromě těchto soutěží byl vyhlášen nejstarší účastník, kterým se stal ústecký srdcař Jan „PEDRO“ Šedivý, který se upsal týmu Nefiltrovaných.

Celá akce proběhla pod dohledem desítek fanoušků, kteří přišli podpořit své favority a podpořit také dobrou věc.

Poděkování patří všem partnerům akce, kteří se podíleli na jejím finančním i materiálním zajištění. Děkujeme také všem zúčastněným týmům, hráčům i divákům za předvedené výkony a především jejich finanční podporu pro malého Davídka.

Už se na Vás těšíme při 2. ročníku Severské bitvy…

…RUMOBORCI…
Konečné pořadí týmů
1. Litvínovští sršni +1
2. No a co?
3. Nefiltrovaní
4. Rumoborci

Jovan Dobrečevič – nejlepší trojkař
Šimon Ježek – nejlepší smečař

0
Pro Davídka
0
Přihlášených týmů
0
Aktivních hráčů
0
Vypito litrů